У Дніпрі кількість абортів знизилася в 6,6 разів

2 года ago Зоря3 Комментарии к записи У Дніпрі кількість абортів знизилася в 6,6 разів отключены

Кількість абортів у Дніпрі протягом останніх 15 років знизилася в 6,6 разів

Про це 11 липня, у Міжнародний день народонаселення, який цьогоріч присвячений плануванню сім’ї, повідомила головний акушер-гінеколог департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Галина Одінцова.

В останні роки у місті вагітні жінки дедалі частіше роблять свій вибір на користь продовження роду. Співвідношення кількості пологів та абортів становить 4,3:1. Крім того, подружні пари віддають перевагу плануванню вагітності та підготовці до неї.

«Ще до настання вагітності чоловік із дружиною можуть прийти до центру первинної медико-санітарної допомоги, звернутися до сімейного лікаря, гінеколога і пройти так звану преконцепційну підготовку, яка сприяє фізіологічному перебігу вагітності та народженню здорової дитини. Парам радять обстежитися, зокрема, на інфекції, що передаються статевим шляхом, інші захворювання.Все це для того, щоб вчасно пролікуватися, підкорегувати свій стан для народження здорового малюка», – сказала головний акушер-гінеколог міста.

Акушерка амбулаторії № 8 центру первинної медико-санітарної допомоги № 4 Антоніна Піщан також відзначає більш свідомий підхід подружніх пар до планування вагітності.

«Чоловік і дружина приходять до нас, консультуються, як правильно підготуватися до цього. Якщо виявляємо проблеми зі здоров’ям, то рекомендуємо пролікуватися до настання вагітності», – додала Антоніна Піщан.

Галина  Одінцова наголосила, що в Дніпрі постійно проводиться активна робота з профілактики небажаної вагітності. Зокрема, місто закуповує контрацептиви для жінок з тяжкою екстрагенітальною патологією, при якій вагітність та пологи протипоказані, а також самотніх, багатодітних, ВІЛ-інфікованих, соціально-дезадаптованих жінок. Цього року з міського бюджету на вказані потреби виділено 200 тис. грн. Крім того, контрацептиви закуповуються коштом державного й обласного бюджетів, а також надходять в рамках гуманітарної допомоги.

Станом на 1 липня 2017 року у Дніпрі на обліку в лікувально-профілактичних закладах перебуває 4 тис. 967 вагітних.