В Нікопольському районі відкрили амбулаторію

4 месяца ago Зоря2 Комментарии к записи В Нікопольському районі відкрили амбулаторію отключены

На Дніпропетровщині запрацювала чергова сільська амбулаторія, зведена «з нуля» державним коштом. «Новосілля» справляють у селі Придніпровське Нікопольського району. Ключова ознака закладу – абсолютно нова якість первинної меддопомоги на селі.

– На Дніпропетровщині відкрили вже три такі медзаклади, на черзі – ще 15. Вони енергоефективні, комфортні, з необхідним устаткуванням, у тому числі – для надання медичних послуг із застосуванням телемедицини. Для всіх установ придбані службові автомобілі, – повідомили у прес-службі ДніпроОДА.
Медичні послуги належної якості нарешті отримуватимуть мешканці села Придніпровське Нікопольського району. До недавнього допомогу надавали у приміщенні, яке ледь нагадувало медзаклад.
– Колись це була контора колгоспу, яку звели ще в 50-х роках минулого століття. Потім облаштували тут медзаклад. І лікарі, і хворі тулилися в обмежених умовах: коридори вузенькі, вбиральні в приміщенні не було – тільки на вулиці, – розказав в.о. старости Придніпровського старостинського округу Олександр Прокопенко. – Тепер маємо нову амбулаторію. Вона класна! Не просто декларуємо Європу – вже в ній.
Нову амбулаторію звели в 50 метрах від старої будівлі. Місцеві кажуть, медустанова стала окрасою села. Крім того, знаходячись обабіч дороги, вражає тих, хто проїздить трасою Кропивницький-Запоріжжя.
– Раніше фонендоскоп в руки – і вперед. А зараз маємо амбулаторію, обладнану за останнім словом техніки. У поміч – Інтернет, який дозволить проводити сеанси телемедицини. Жителям села не потрібно буде їхати в район або область, щоб проконсультуватися з лікарем. Це можна буде зробити дистанційно, що заощадить і час, і гроші, – наголосила завідуюча Придніпровською амбулаторією Марія Іваск.
В амбулаторії облаштовані маніпуляційна, три оглядових, кабінети щеплень та перев’язочний. В амбулаторії прийматиме один сімейний лікар, який обслуговуватиме майже 3 тисячі жителів Придніпровського та Мусіївки.
Нагадаємо, раніше дві амбулаторії вже відкрили в селах Іванівка й Лобойківка Петриківського району. Загалом на Дніпропетровщині амбулаторії нового формату зводять у Верхньодніпровському, Криничанському, Межівському, Нікопольському, Петропавлівському, Петриківському, Софіївському, Томаківському, Царичанському, Широківському та Юр’ївському районах.