В області пацієнти з гемофілією на 100% забезпечені безкоштовними медпрепаратами

4 месяца ago Зоря2 Комментарии к записи В області пацієнти з гемофілією на 100% забезпечені безкоштовними медпрепаратами отключены

Пацієнти з гемофілією на Дніпропетровщині повністю забезпечені необхідними медпрепаратами. Їх закуповують коштом державного та обласного бюджетів. Про це стало відомо під час прес-конференції у ДніпроОДА.

– На Дніпропетровщині проживають 116 дорослих та 40 дітей з гемофілією. Це небезпечний генетичний збій – дефіцит окремих білків, чинників згортання крові. Навіть найменша подряпина може стати для такої людини смертельно небезпечною, призвести до великого крововиливу, – розповів головний лікар обласної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко.
Зараз область цілком забезпечена необхідними для таких пацієнтів медпрепаратами, – на цьому наголосив голова ради Української асоціації гемофілії і гемостазу Сергій Шемет.
– За останні два роки лікування гемофілії зробило значний крок вперед. Для хворих фактор цілком безкоштовний. До того ж, допомогу можна отримати на місці, у свого сімейного лікаря. Їхати в обласний центр не потрібно, – підкреслив він.
За словами директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталії Будяк, на Дніпропетровщині планують відкрити Центри для пацієнтів з гемофілією.
– Плануємо створити спеціальні медичні Центри – у 4-й міськлікарні Дніпра та обласній лікарні ім. Мечникова. Там людя зм гемофілією надаватимуть консультації та меддопомогу, – сказала Наталія Будяк.
Загалом в Україні понад 2,5 тисяч людей з гемофілією.