У Дніпрі завершують будівництво четвертої черги сміттєвого полігону

2 месяца ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі завершують будівництво четвертої черги сміттєвого полігону отключены

У Дніпрі триває будівництво четвертої черги комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний», яке розпочалося в минулому році. Наразі зроблено понад 50% робіт. Увести в експлуатацію новий об’єкт планують уже цього літа.

Майданчик прийматиме побутові відходи протягом 4-5 років. Загалом щороку – до 350 тисяч кубічних метрів сміття.
– Будівництво четвертої черги полігону – це технологічний процес, а не його розширення, тобто, коли попередні карти заповнюються й необхідно відкривати нову. Роботи йдуть за графіком. Під час будівництва укладаються спеціальні бентонітові мати, які захищатимуть ґрунтові води від потрапляння фільтратів і забезпечуватимуть відсутність неприємного запаху навколо, – сказав під час виїзної прес-конференції на полігоні «Правобережний» директор департаменту екологічної політики Дніпровської міськради Олег Семенко.
Четверта черга полігону «Правобережний» будується з дотриманням усіх необхідних санітарних норм. Головна перевага нового майданчика – максимальна віддаленість від житлової забудови. Наразі тверді побутові відходи захороняють на другій черзі полігону. Після її заповнення ґрунт пересиплють і залишать на декілька років для природного просідання з подальшою рекультивацією території.
За словами директора комунального підприємства «Еко Дніпро» Едуарда Мєшковського, цього року планують зробити рекультивацію першої черги полігону, яка приймала відходи з 2012 до 2015 року. Також там прокладають труби для відбору біогазу, що використовуватиметься для технічних потреб підприємства, на балансі якого перебуває полігон.
– Наразі проводимо підготовчі роботи для відкриття сортувальної лінії. Це допоможе на перших етапах зменшити об’єм відходів, що захороняються, на 10%. Загалом у планах – будівництво сміттєпереробного комплексу, щоб звести захоронення твердих побутових відходів до мінімуму, – сказав директор КП «Еко Дніпро».