Як у Дніпрі учасникам АТО/ООС отримати житло

5 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Як у Дніпрі учасникам АТО/ООС отримати житло отключены

У Дніпрі учасники АТО/ООС, а саме – інваліди першої та другої груп, а також сім’ї загиблих військовослужбовців можуть отримати нове житло. Його забезпечують за рахунок державної субвенції – у разі, якщо родина потребує покращення житлових умов, – про це повідомляє прес-служба Дніпровської міськради.

Так, відтоді, як набула чинності постанова Кабінету Міністрів № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов» у 2016 році, у Дніпрі для військових було придбано 41 квартиру.
– Учасники бойових дій – інваліди І та ІІ груп, а також сім’ї загиблих можуть звернутися до районної ради за місцем реєстрації. Там є житлова група, яка займається постановкою на квартирний облік. Якщо кандидат підпадає під поліпшення житлових умов, його ставлять на квартирну чергу. Далі документи потрапляють до департаменту соцполітики, де комісія розраховує через формулу, встановлену Кабміном, скільки коштів на житло потрібно виділити претенденту. Після того як гроші надходять на рахунок, люди самостійно обирають собі житло і надають договір купівлі-продажу до міськради», – зазначила заступник директора департаменту соціальної політики міськради Юлія Дмитрова.
Один із власників нового помешкання – Олексій Корж, учасник бойових дій, інвалід ІІ групи, який придбав квартиру за державною програмою в новобудові на вул. Титова у листопаді 2018-го Зараз родина планує робити ремонт, а восени святкуватиме новосілля. «
– У мене є старший син, він уже дорослий. Тут мешкатимемо разом із дружиною та молодшим сином, якому 14 років. Документи зібрали, комісія розглянула їх доволі оперативно, тож за законом отримали змогу придбати цю квартиру. Тут дві кімнати, одна спальня та вітальня, тож, я думаю, не буде проблем з облаштуванням. Дуже подобається район, поблизу багато магазинів, школи, – розповідає Олексій Корж. Крім державної програми, у Дніпрі працює муніципальна – «Родина героя».
– У рамках програми для понад 2 тисяч 800 дітей учасників бойових дій ми проводимо свята, даруємо їм подарунки та забезпечуємо квитками у цирк, театри. Для інвалідів І, ІІ, ІІІ груп та сімей загиблих у нас передбачена матеріальна допомога на лікування та оздоровлення від 3 до 15 тисяч гривень. Сім’ї полеглих отримують два прожиткових мінімуми щомісячно від міста. Крім цього, ми допомагаємо у похованні бійців, які загинули у зоні бойових дій, надається одноразова виплата у розмірі 100 тисяч грн за загиблого. Цього року фінансування міської програми «Родина героя» збільшилося майже на 10 мільйонів гривень. Завдяки децентралізації ми маємо кошти, які можна спрямувати на потреби дніпрян, – додала Юлія Дмитрова.
Нагадаємо,уУ Дніпрі мешкає 5 тисяч 335 учасників бойових дій, з них 207 – інваліди.