У 2018 році в обласному перинатальному центрі виходили 276 недоношених малюків

7 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У 2018 році в обласному перинатальному центрі виходили 276 недоношених малюків отключены

Торік медики Дніпропетровського обласного перинатального центру врятували 276 недоношених немовлят. 20 із них не важили й кілограма, 50 – були меншими за півтора. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

– Кожне дванадцяте немовля у Центрі народжується передчасно. Такі діти потребують тривалого високоспеціалізованого лікування. Ми переконані, що низька вага при народженні – не вирок. Усіма силами боремось за життя «поспішайчиків, – пояснила головний лікар перинатального центру Людмила Падалко.
За рік у Центрі народилися 83 пари двійнят, двічі приймали трійнят. Історію однієї із породілль згадують досі.
– До нас надійшла 17-річна дівчина, яка очікувала трійню. Пологи у неї приймали на 30-му тижні вагітності, адже були ризики для життя немовлят. Дівчатка народилися з критичною вагою: 820, 960 та 1 300 грамів. Протягом двох місяців їх доглядали у відділенні реанімації новонароджених та у відділенні постінтенсивного догляду й виходжування. Виписали малят, коли ті набрали два кілограми, – розповіла Людмила Падалко.
60% передчасних пологів Дніпропетровщини проходять у перинатальному центрі.
Загалом у 2018 році медики закладу допомогли побачити світ майже 4 тисячам малюків. Це – 15% усіх новонароджених області.