У Межиріцькій громаді розвиватимуть «зелений туризм»

  20.11.2018 22:22   -
Новини

Проект Межиріцької громади «Душі криниця» став одним із переможців конкурсу «Ярмарок добросусідства-2018», фінал якого проходив у ДніпроОДА. Тепер у планах громади – розвивати «зелений туризм». Частиною еко-маршрутів стануть відроджені криниці.

– Дніпропетровщина – стабільний лідер децентралізації. У регіоні – найбільша кількість громад – 61. Кожна має свої «цікавинки». Допомагаємо громадам реалізувати власні проекти. Кращі з кращих презентуються на щорічному форумі «Ярмарок добросусідства». Серед фіналістів 2018-го – проект, представлений Межиріцькою ОТГ, – розповіла директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.
Село Булахівка з околицями, що входить до складу Межиріцької громади, славиться природними джерелами та мальовничими лісами. У селі – три криниці, що мають історичне та екологічне значення. Двом із них – по декілька сотень років. Завдяки проекту «Душі криниця» відродили Панську криницю. Відтепер вона, за словами місцевих, – бренд Булахівського старостинського округу. Нині у планах громади – реставрувати іншу, Козацьку. Криниця – посеред степу. За легендою, з неї пив воду Богдан Хмельницький.
Гордість булахівців – Самарський сосновий бір. Це найпівденніший ліс України, який славиться своєю первозданною красою. Там є старі дуби, галявина диких орхідей. А ще – вільховатка, як називають місцеві хащі вільхи. Саме там – криниця з прозорою водою, багатою на мінерали. В ній живуть жабки-кринички – найкращий показник чистоти джерела.
-При Булахівській школі діє екологічний гурток. Для дітей організовуємо походи. Купили два десятки наметів. Маршрут – від Панської криниці, через степ – і в ліс. Там для школярів влаштовуємо ночівлю, – розповіла староста Булахівського старостинського округу Ірина Гузь. – «Зелений туризм» розвиватимемо і далі. У планах – будівництво туристичного центру. Там мандрівники зможуть перепочити та скуштувати місцеві смаколики».