У Дніпрі збираються закрити бібліотеку, – містяни проти

11 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі збираються закрити бібліотеку, – містяни проти отключены

Найбільшу в Новокодацькому районі Дніпра бібліотеку-філію №4 (житловий масив Червоний Камінь) збираються закрити, а її приміщення перепрофілювати на міський етнографічний музей. Ця новина приголомшила колектив закладу та збурила громадськість.

Справа у тому, що в цій бібліотеці не тільки багато років знаходять необхідну літературу й періодику мешканці району усіх вікових категорій – від школярів до пенсіонерів, – за цей час заклад, який, до речі, має екологічний профіль, встиг стати місцевим соціокультурним й освітнім центром. Протягом 16 років тут успішно працюють клуб для соціальної реабілітації людей похилого віку «Тепла вітальня», гурток любителів квітів «Конвалія», коворкінг- центр. В бібліотеці також створено ігрові зони для дітей та дитячий куточок «Арт-Бук «Веселка», в якому зі школярами проводяться заняття й пізнавальні свята. Бібліотека також активно підтримує дітей з обмеженими можливостями – зокрема, у її приміщенні регулярно відбуваються спільні заходи з благодійним клубом «Неспокійні серця», який організували батьки малюків з інвалідністю.

-Успішно працює у нас й інтернет-центр, створений у 2010 році за грантом програми “Бібліоміст” в Україні”, – розповідає провідний бібліотекар Надія Данькевич. – Ми надаємо користувачам безкоштовні послуги щодо пошуку інформації, е-урядування, сканування, можливість спілкуватися у “Skype” та соцмережах. А головне – в центрі безоплатно проводяться тренінги з комп’ютерної грамотності для людей старшого віку.
Приголомшені новиною про можливе закриття бібліотеки мешканці житлових масивів Кайдаки, Червоний Камінь, Покровський, Парус та Діївка вже написали колективний лист до представників міської влади з закликом не закривати єдиний в районі заклад такого профілю й продовжують збирати підписи під ним.

Окрім того, читацька рада бібліотеки прийняла звернення до міського голови Дніпра Бориса Філатова з проханням не допустити порушення чинного законодавства щодо виселення бібліотеки з її приміщення за адресою ж/м Червоний Камінь 3.