Область приєдналася до Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування

7 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Область приєдналася до Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування отключены

Дніпропетровщина приєдналася до Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування, який започаткували в Америці у 1990 році. Нині він проводиться у більш ніж 170 країнах світу. Девіз тижня у 2018-му: «Грудне вигодовування – основа життя».

З 1 по 8 серпня в усіх Центрах первинної медико-санітарної допомоги та інших медзакладах області проводитимуться лекції, на яких молоді мами й татусі зможуть дізнатися про користь натурального харчування для немовляти та отримати відповіді на свої запитання.
– Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться у 40-й тиждень року. Це символічно, адже саме стільки жінка виношує дитину, – розповіла головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Олена Рибка.

У медичних закладах міста та області намагаються творчо підійти до висвітлення цієї важливої теми, щоб максимально привернути до неї увагу жінок. Зокрема, в дніпровській міській клінічній лікарні №9, окрім занять і лекцій для майбутніх матусь протягом тижня, 3 серпня відбувся тренінг-семінар з відпрацювання практичних навичок з грудного вигодовування, під час проведення якого найактивніші учасниці отримала призи.
– Мета як всесвітньої акції, так і наших, місцевих заходів – розповісти молодим мамам про користь грудного вигодовування, про те, де можна навчитися робити це правильно, як підтримувати себе у формі, аби годувати довго, та як організувати годування, якщо жінка працює, – каже завідуюча жіночою консультацією перинатального центру міськлікарні №9 Людмила Гавриш.

За її словами, грудне вигодовування — це ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку дитину, зменшує ризик тяжких інфекційних захворювань у матері, сприяє здоров’ю жінки, зменшуючи ризик розвитку онкозахворювань. Окрім того, молоко матері містить складники, які впливають на формування імунітету дитини. Його склад змінюється залежно від потреб малюка, насичуючись саме тими речовинами, які йому потрібні. До того ж виключно грудне вигодовування та раннє прикладання до грудей значно зменшує кількість дитячої смертності до 5 років.
Ірина КАДЧЕНКО