830 тисяч мешканців області вже обрали свого лікаря первинки

8 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи 830 тисяч мешканців області вже обрали свого лікаря первинки отключены

Із 1 квітня українці можуть вільно обирати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів. Нині такою нагодою вже скористалися понад 830 тисяч мешканців Дніпропетровщини, – про це розповіли в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

Жителі області підписали декларації з майже 1,5 тис. терапевтів, педіатрів та сімейних спеціалістів. Лікарі первинки спостерігають за здоров’ям пацієнтів, лікують найбільш поширені хвороби, травми та отруєння. За потреби направляють до вузькопрофільних фахівців – лора, ендокринолога, хірурга. Стежать за вакцинацією, проводять профогляди, виписують рецепти на ліки, консультують телефоном, навідують вдома, ведуть важкохворих.
– Щоб обрати такого фахівця треба звернутися до бажаного Центру первинки, визначитися з кандидатурою, підписати декларацію. При собі слід мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Для дитини знадобиться ще й свідоцтво про її народження, – зазначили в департаменті.
Центр має бути підключений до системи «eHealth», за допомогою якої створять єдиний реєстр пацієнтів. На Дніпропетровщині таких – уже 59.
Розпізнати медзаклад, де підписують декларації, допоможе логотип «Тут можна обрати свого лікаря». Інформацію можна додатково уточнити і в реєстратурі або перевірити самостійно на сайті: https://portal.ehealth.gov.ua/divisions.html#/ .